Wernisaż wystawy fotografii uczestników drugiej edycji kursu mistrzowskiego Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.

Autorzy prac
Edyta Bielińska-Dusza
Magdalena Jaroń
Katarzyna Krzyżanowska
Piotr Pysz
Aleksandra Schönthaler
Ewa Stapińska
Agnieszka Tekiela

Wystawa drugiej edycji kursu mistrzowskiego Masterclass prezentuje fotografie, które są efektem ponad ośmiomiesięcznej pracy jego uczestników nad własnymi projektami.

Kurs był ukierunkowany na odnalezienie indywidualnej ścieżki każdego z uczestników, poszukiwanie własnego stylu wypowiedzi, podążanie za tym, co dla każdego w fotografii najważniejsze.
Na wystawie znajdą się się prace gatunkowo od siebie różne - począwszy od fotografii streetowej, poprzez osobiste ujęcie pejzażu - miejskiego i klasycznego, aż po fotografię konceptualno-kreacyjną, zarówno studyjną jak i plenerową.

Podczas kursu staraliśmy się stworzyć warunki, w których fotografowie kontynuowali już rozpoczęte projekty, lub decydowali się na eksperymenty z zupełnie nowymi tematami i formami wyrazu. Nienarzucanie wiodącego tematu kursu zaowocowało różnorodnością prezentowanych gatunków i sposobów patrzenia, a co za tym idzie różnorodnością użytego języka wizualnego - od klasycznego po współczesny.
Jako prowadzący staraliśmy się aby prace łączyła szczerość wypowiedzi i autentyczne przeżycie twórcze.

Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno

Pauza, ul. Stolarska 5/3 Kraków
wernisaż 27.06. 2019 o godzinie 19